تولید محتوای گردشگری

اگر بخواهیم درباره‌ی تولید محتوای گردشگری صحبت کنیم باید کمی به گذشته نگاه کنیم. به تمام سیاحان بزرگی که دریای چین را تا کرانه‌های مه‌ آلود غربی برای کشف چیزهای تازه زیر پا گذاشتند. مارکوپولو، کریستوف کلمب، ابن بطوطه، ناصرخسرو واز مشهورترین سیاحانی هستند که شاید شما هم آوازه‌ آنها را شنیده باشید. سیاحانی که هر کدام چیزهایی تازه‌ برای مردم خود به ارمغان آوردند. اما چه رابطه‌ای میان این سیاحان افسانه‌ای با تولید محتوا در زمینه گردشگری وجود دارد؟

بیایید یک بار دیگر به گذشته برگردیم، تقریبا تمام کسانی که از آنها نام بردیم یک کتاب سفرنامه از خود به جای گذاشتند که شرح سفرهایشان و آیینه‌ی روشنی از نظام اجتماعی در عصر خودشان بود. آنها مشاهدات خود را برای ما به یادگار گذاشتند تا بتوانیم نگاه شفاف‌تری به آن دوران بیندازیم. می‌توان گفت که عمل تولید محتوا برای گردشگری به دهه‌های اخیر باز نمی‌گردد. در واقع این کار از سال‌‌ها پیش مرسوم بوده است. همانطور که گفتیم، نوشتن سفرنامه یکی از روش‌های قدیمی در زمینه‌ی تولید محتوای گردشگری به شمار می‌آید.

برای سفارش تولید محتوا می‌توانید از خدمات محتوا مارکت استفاده کنید یا برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اهمیت تولید محتوا برای سایت گردشگری

امروزه بازاریابی محتوا برای گردشگری به ترکیب اصلی بازاریابی شرکت‌های تبلیغاتی اضافه ‌شده است. ارائه‌ی رسانه‌ای هماهنگ با محتوا از یک شرکت یا منطقه می‌تواند زمینه را برای یک کارزار موفق مهیا کند. در این شرایط ایجاد محتوای سفارشی برای هر کانال امری ضروری است و ترکیب بهینه‌ای از چاپ، اینترنت و تلویزیون برای توزیع گسترده و نفوذ در بازار اهمیتی حیاتی پیدا می‌کند.

 سایت tourism review

تولید، انتشار و توزیع محتوا مثلث یک کمپین موفق را تشکیل می‌دهند. هرچه عملکرد در این سه عنصر بهتر باشد، مبارزه برای رسیدن به پیروزی امیدوار کنند‌ه‌تر ‌است. سایت Tourism review، یک رسانه موفق بین المللی در زمینه صنعت گردشگری است. این شرکت موفقیت خود را مدیون توجه ویژه‌ای است که به بازایابی محتوایی داشته است. این رسانه، طیف گسترده‌ای از انواع محتوا مانند: اخبار، ویدیو، فهرست‌ها و موارد دیگری را به مشتریان صنعت گردشگری ارائه می‌دهد؛ آن هم در ده نسخه زبانی!

تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی برای سایت‌های گردشگری

شبکه‌های اجتماعی برای راهبردهای بازاریابی در بخش گردشگری ضروری هستند. امروزه افراد بیشتری مقصد خود را بر اساس نظرات به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی انتخاب می‌کنند. شرکت‌های بزرگ از این واقعیت کاملا آگاه شده‌اند و درنتیجه به طور مداوم در تکاپو هستند تا حضور خود را به صورت آنلاین افزایش دهند، به این امید که بتوانند گردشگران بالقوه را در مورد ارزش محصولات و خدمات خود متقاعد کنند. در زمان ایجاد راهبردهای بازاریابی گردشگری نباید از این نکته غافل شد که شبکه‌های اجتماعی فرصت بزرگی برای صنعت گردشگری هستند.

تولید محتوای ویدیویی یک فرصت بی‌نظیر در صنعت گردشگری

گاهی انتخاب بازاریابی ویدیویی می‌تواند یک راهبرد فوق العاده باشد. ثابت شده است که یک فیلم با کیفیت بالا می‌تواند بر یک گردشگر تاثیر بگذارد تا مقصد بعدی خودش را انتخاب کند. این نکته بسیار مهم است که برای استفاده بیشتر از بازاریابی ویدیویی، ساخت‌ فیلم‌های با کیفیت بسیار مهم است. این ویدیوها باید زیبایی و کیفیت یک مقصد خاص را به نمایش بگذارند و به عنوان محرکی بصری و قدرتمند برای جذب گردشگران و جلب توجه ‌آنها به استفاده از خدمات شما باشد.

با ترکیب این تکنیک‌ها، شرکت‌ها احتمال موفقیت در بخش گردشگری را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند.

نوشتن محتوای گردشگری

۶ تکنیک موثر برای نوشتن محتوای نفس‌گیر در زمینه گردشگری

احتمالا از قبل با تکنیک‌های موثر بازاریابی آشنا شده‌اید و می‌دانید چگونه مشتریان بالقوه را برای بازدید از وب سایت گردشگری خود جذب کنید. اما مسئله اصلی اینجاست، چگونه این بازدید­کنندگان را در سایت خود نگه دارید و از همه مهم‌تر آنها را تبدیل به مشتریان واقعی کنید! واقعیت این است که حتی بهترین تکنیک‌های بازاریابی نیز نمی‌توانند جایگزین محتوای خوب شوند. وب‌سایت‌ گردشگری بسیار رقابتی است و رقبای بزرگ بخش بزرگی از ترافیک را به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین چگونه خواهید توانست که محتوایی جذاب برای تبدیل خوانندگان وب سایت به مشتریان واقعی ایجاد کنید؟

۱. از تصاویر جذاب استفاده کنید

قسمت مهمی از محتوای وب سایت‌های گردشگری مربوط به تصاویر آن می‌شود؛ اما محبوبیت عکس‌های جذاب در شبکه‌های اجتماعی، نظیر اینستاگرام، تنها باعث تقویت آن می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مقالات حاوی تصویر چیزی حدود ۹۴٪ بازدید بیشتری می‌گیرند! بنابراین دانستن این نکته که چگونه متن خود را با تصاویر مناسب تکمیل کنید، برای ایجاد مقاله‌ای محبوب و با کیفیت، اهمیتی حیاتی پیدا می‌کند. حتی جستجوی تصاویر برای متنی که می نویسید باعث یافتن ایده‌های بیشتر و افزایش کیفیت محتوا می‌شود.

۲. از توصیف استفاده کنید!

به دنبال زبانی واضح و توصیفی باشید که بتواند خوانندگان شما را اغوا کند. کل مکان سفر به احساسات مخاطب شما متکی است نه به منطق او! از این برتری استفاده کنید و تلاش خود را برای ترسیم یک تصویر خیالی در ذهن او متمرکز کنید. همچنین با استفاده از کلمات محلی می‌توانید به نوشته‌ی خود رنگ و بوی بهتری ببخشید.

۳. مخاطب خود را درک کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام موضوعات را پوشش دهید و از چه شیوه‌ای برای ارتباط استفاده کنید، می‌بایست مخاطب خود را تجزیه و تحلیل کنید. اگر مخاطبین شما علاقه‌مند به معماری و پارک‌های شهر هستند صبحت درباره‌ی زندگی شبانه بی‌فایده است. تحت این شرایط نوشته‌ی شما هرقدر هم توصیفی و جذاب باشد، اگر درباره‌ی موضوع درستی ننویسید، پاسخ متناسب را از مخاطبان خود نخواهید گرفت. پس ابتدا بفهمید چه چیزی در بین مخاطبان شما جذاب است. برای این منظور می‌توانید میان مشتریان سابق و بازدیدکنندگان سایت یک نظرسنجی برگزار کنید.

با شناسایی بخش‌های هدف خود می‌توانید محتوای خود را متناسب با هر بخش تنظیم کنید. یادتان باشد که مشتریان می‌خواهند بدانند که شما با آنها به طور خاصی صحبت می‌کنید.

۴. جزئیات کمتر شناخته شده را به اشتراک بگذارید!

هنگامی که از یک وب سایت مسافرتی بازدید می‌کنید، انتظار دارید که نویسنده‌ی مطلب قبلا به جایی که راجع به آن می‌نویسد رفته باشد و بینش‌های ارزشمندی برای شما داشته باشد. سعی کنید جزئیات منحصر به فردی از مقصد را به اشتراک بگذارید، چیزهایی که با یک جستجوی ساده در گوگل به دست نمی‌آیند.

ارزش پست شما را بیش از هر چیزی اطلاعات منحصر به فرد به اشتراک گذاشته شده مشخص می‌کنند. در حالت ایده‌آل از تجربه‌ی سفر پیشین خودتان بگویید یا از افراد محلی برای تولید محتوا در آن زمینه استفاده کنید.

 محتوای تصویری گردشگری

تولید محتوای گردشگری بومی در محتوا مارکت!

محتوا مارکت برای تولید محتوای گردشگری مربوط به یک منطقه خاص تا جای ممکن از افرادی که در آن شهر زندگی می‌کنند استفاده می‌کند. این کار کیفیت محتواهای محلی را به طرز شگفت انگیزی افزایش می‌دهد.

۵. فراخوان‌های اقدام را وارد کنید

زمانی که مخاطبان خود را جلب کردید و آنها را به هیجان آوردید، نوبت آن است که به مخاطبین خود بگویید چه کارهایی باید انجام دهند. چه با کلیک روی پیوند در سایت شما برای رزرو سفر یا عضویت در خبرنامه، آنها را تشویق کنید که این کار را انجام دهند.

یک راه خوب برای متقاعد کردن کاربران ایجاد حس فوریت است. می‌توانید این کار را با ایجاد مهلت تعیین شده انجام دهید. به عنوان مثال اگر تخفیفی ارائه می‌دهید برای آن تاریخ انقضا بگذارید. به احتمال زیاد وقتی مخاطبان شما ببینند که محدود شده‌اند بیشتر برای اقدام متمایل شوند.

۶. متن خود را جلا دهید!

در تولید محتوا فرقی نمی‌کند درباره چه می‌نویسید، یک نکته همیشه حائز اهمیت است؛ متنی جذاب بنویسید!

اگر می‌خواهید محتوای شما نفس‌گیر باشد دیگر جایی برای اشتباه وجود ندارد! نمی‌توانید با غلط املایی بازدید کننده را جذب کرده و از او یک مشتری بسازید. برای داشتن حداکثر تاثیر اطمینان حاصل کنید که محتوای شما همیشه مرتب و فاقد هرگونه ایراد است. اگر در زمینه‌ی ویرایش به کمک نیاز دارید، ابزارها و خدمات بی‌شماری در دسترس شما قرار دارد.

سرمایه‌­گذاری آنلاین نتیجه‌ خوبی به دنبال دارد

این جمله نه یک شعار بلکه حقیقتی مسلم است. امروزه در عصر فناوری همه فهمیده‌اند که آینده از آنِ تکنولوژی خواهد بود و برگ برنده دست کسی است که در این صنعت قدرتمند سرمایه‌­گذاری کند. گاهی اوقات نمی‌توان راهبرد بازاریابی را یک نفره به دست آورد، در اینجاست که استفاده از کمک سایر افراد متخصص اولویت پیدا می‌کند. قاعده اینگونه است؛ برای قرار گرفتن در راس بازی، شرکت‌ها باید سرمایه گذاری کنند. حال اگر در موقعیت مناسب محصولی با کیفیت ارائه دهند، مجبور نخواهند بود که مدتی طولانی برای گرفتن سود سرمایه‌گذاری صبر کنند.

فناوری‌های جدید برای تقویت راهبردهای بازاریابی صنعت گردشگری

فناوری‌های جدید دائما در حال پیشرفت هستند، یک راهبرد بازاریابی خوب باید بتواند از این الگو پیروی کند و اگر می‌خواهد از این قافله باز نماند، باید خود را با تکامل دائمی فناوری تطبیق دهد. بنابراین دور از انتظار نیست که اگر تجارت گردشگری خود را با فناوری‌های تازه تطبیق ندهد عقب بماند و در صورت عقب ماندگی این بازار، مشتریان بالقوه به رقابت بپردازند.

برای مثال ایجاد یک وب سایت پیچیده اشتباه رایج اغلب شرکت‌های گردشگری است. می‌دانید چرا؟ به این دلیل که گردشگران زمان زیادی را در آن وب سایت‌ها نمی‌گذرانند تا آنها را رمزگشایی کنند، همه می‌دانند که انتخاب عمده گردشگران دسترسی ساده‌تر به محتوای موردنیاز خواهد بود.

فناوری به طور مداوم در حال تکامل است، بنابراین پروژه‌ها نیز باید به همان سرعت تکامل یابند تا از بازی عقب نمانندبرنامه‌های مکان محور در صنعت گردشگری میزان فزاینده‌ای از اطلاعات را ارائه می‌دهند. اگر محتوای وب سایت شما اطلاعات جدیدی به کاربر ارائه دهد و ساختاری استاندارد داشته باشد، به همان میزان گوگل در در بخش های متفاوت مانند نقشه‌هایش اطلاعات بیشتری را به کاربر نشان می‌دهداما این قبیل کارها به تنهایی قابل انجام نیستند، در اغلب اوقات علاوه بر تولید محتوا نیاز دارید تا از متخصصانی کمک بگیرید که نمایان بودن شرکت را در بیشترین وب سایت‌ها تضمین ‌کنند.

بازاریابی گردشگری به واسطه تلفن‌های هوشمند

دیگر زمانه عوض شده، برای بسیاری از افراد که در جستجوی اطلاعات پیرامون مقصد خاصی هستند، تلفن‌های هوشمند جایگزین رایانه‌ها شده‌اند. شرکت‌های بزرگ از این موضوع نیز به خوبی آگاه شده‌اند. این دست از شرکت‌ها به خوبی می‌دانند که بخش عمده‌ای از مشتریان به صورت آنلاین و به طور خاص از طریق تلفن‌‌های هوشمندشان با خدمات آنلاین آنها آشنا می‌شوند. به همین دلیل، این شرکت‌‌ها برای اینکه مشتری خود را آسان‌تر در یافتن و قرار دادن خدمات خود قرار دهند، به هدف افزایش مشتری برای خدمات خود، تمام تجارت خود را متناسب با تقاضای کاربران تلفن‌های همراه تنظیم کرده‌اند!

رشد بازاریابی گردشگری از طریق فناوری تلفن همراه در حال انفجار است و تولید محتوای ارزشمند مهم ترین راه پیروزی در این فضا است. اگرچه ظاهرا از پیش به تمام ظرفیت خود دست یافته اما این چنین نیست و هنوز یک پتانسیل بزرگ برای رشد آن وجود دارد. در نتیجه کارآفرینان جدید تمام تلاش خود را در این زمینه متمرکز کرده‌اند و به واقع بازاریابی گردشگری در فضای دیجیتال، بازاری تماما رقابتی است.